Реєструйся

Керівники держпідприємств особисто вирішують питання щодо відшкодування своїх витрат на відрядження, – Мінфін


Міністерство фінансів України видало нове роз’яснення щодо відшкодування відрядних на підприємствах, які фінансуються за рахунок державного бюджету.

Мінфін листом від 11.09.2012 р. № 31-07230-16/23-8429/5829розглянув питання про службові відрядження, повідомивши наступне.

Згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, направлення працівника підприємства (установи чи організації) у відрядження, яке повністю або частково фінансується за рахунок бюджетних коштів, здійснюється керівником цього підприємства або його заступником і оформляється наказом (розпорядженням).

Також згідно даної Інструкції, керівники підприємств особисто вирішують питання щодо відшкодування своїх витрат щодо найму житлових приміщень, що перевищують граничні суми, затверджені постановою Кабміну від 02.02.2011 р. № 98, а також по таких витратах як: проїзд у м’якому вагоні, суднами морського та річкового транспорту, повітряним транспортом за квитками 1-го класу та бізнес-класу.

Разом з цим у роз’ясненні вказується, що рішення про відшкодування вищезазначених витрат має грунтуватися на принципі ефективного використання бюджетних коштів.