...
Реєструйся

Києву не вистачає робітників


На київському ринку праці відчувається дефіцит робітничих професій, а в “популярних професіях” навпаки надлишок.


Про це в ході ярмарку вакансій “Молодь Києва — майбутнє столиці” повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин.

На столичному ринку праці сьогодні 10,8 тис. безробітних віком до 35 років, серед них 73% — службовці, 19% — робітничі спеціальності і 9% — особи, які ще не працювали.

“Для забезпечення збалансованості між професійними інтересами, можливостями майбутнього працівника і потребами суспільства значна увага приділяється профорієнтаційній роботі з молоддю. Необхідно сприяти посиленню конкурентоспроможності на ринку праці і досягненню ефективної зайнятості населення”, — сказав Сухомлин.

За інформацією Київського міського центру зайнятості, у січні-вересні 2011 року профорієнтаційні послуги отримали 8,5 тис. молодих людей, які перебували на обліку в міській службі зайнятості, працевлаштувалися 3,6 тис., з них 117 осіб на дотаційні місця.

За вказаний період підготовкою та перепідготовкою та підвищенням кваліфікації охоплено 2,4 тис. молодих осіб, що на 12% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільш популярними професіями є штукатур, лицювальник-плиточник, перукар, флорист-озеленювач, кухар.

За сприяння міської служби зайнятості 267 молодих безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації власної справи як суб’єктів підприємництва. За 9 місяців 2010 року таких підприємців було 170.

Ринок праці сьогодні відчуває кадровий голод щодо будівельників, зварювальників, електромонтерів, токарів, слюсарів, вчителів, лікарів, медичний персонал, працівників сфери обслуговування і торгівлі.

Як зазначив директор київського обласного центру зайнятості Василь Якобінчук, на обліку в обласному центрі зайнятості перебувають 35,5 тис. осіб, з них понад 21 тис. — молоді фахівці.

“Українська система освіти зіграла злий жарт із молодими фахівцями. Величезна кількість “модних спеціальностей”, за якими йде підготовка у ВНЗ, залишає молодь без роботи. В Україні шукають роботу багато юристів та економістів, а робітників доводиться шукати роботодавцю, тут у нас дефіцит”, — каже Якобінчук.

Джерело: comments.ua