Реєструйся

Компенсації непрацездатним військовослужбовцям виплатять без встановлення їм інвалідності


Кабмін врегулював порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, а також членам сімей військовослужбовців, загиблих при виконанні обов’язків військової служби у складі миротворчих сил ООН. Відповідні зміни були внесені до постанови від 05.05.1994 № 290.

Справа в тому, що від Секретаріату ООН надходять кошти для компенсаційних виплат членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців та військовослужбовців, які втратили працездатність, без встановлення інвалідності. Але редакція постанови № 290 не передбачала виплату компенсаційних сум, якщо смерть не пов’язана з виконанням обов’язків військової служби і в разі втрати працездатності без встановлення інвалідності. У кожному такому випадку для виплати компенсації військовослужбовцям або членам їх сімей необхідно було приймати окреме розпорядження уряду.

Прийняття нової редакції постанови дозволить забезпечити виконання Україною зобов’язань щодо виплати спадкоємцям загиблих (померлих) військовослужбовців компенсацій, а також їх виплату військовослужбовцям, які втратили працездатність, без встановлення їм інвалідності.