...
Реєструйся

Кожен п’ятий молодий українець ніде не працює і не вчиться


Майже кожен п’ятий (18,8%) українець у віці від 15 до 24 років ніде не працює і не вчиться. Цю статистику наводив у своїй статті для ZN.UA перший заступник міністра соцполітики України Василь Надрага.

“В Україні кожна третя молода людина, яка бажає працювати, не може цього зробити. Результати деяких соцопитувань навіть стверджують, що п’ята частина вже зневірилася в тому, що хоч десь може докласти свої сили. З одного боку, це природний хід речей. З іншого — через кілька років покоління 55-літніх піде на пенсію і виникне величезна дірка в об’ємі трудових ресурсів України. Вона миттєво відіб’ється на прирості ВВП і доходах більшості жителів країни. Щоб цього не сталося, діяти потрібно вже сьогодні”, — вважає автор.

За статистикою, Україна займає аж ніяк не почесне друге місце в Європі з падіння зайнятості серед молоді. У період з 2007-го по 2009 рік серед дорослого населення країни приріст безробітних склав два процентних пункти, тоді як серед молоді — 4,9 процентних пунктів. І це при загальному зростанні рівня безробіття (за методикою Міжнародної організації праці) на 3,7 процентних пункта — з 6,9% до 9,6% працездатного населення.

Криза лише посилила проблеми з молодіжною зайнятістю в усьому світі. Сьогодні саме на молодь припадає майже 40% світового безробіття. У 2009 році близько семи мільйонів осіб віком від 15 до 24 років опинилися без роботи. (До цього їх звільняли приблизно по 200 тисяч осіб на рік.)

“Працевлаштування людей віком від 15 до 24 років завжди було особливо віртуозним завданням, і не тільки в Україні. Навіть коли справи в компанії йдуть в гору, мало хто поспішає наймати некваліфікованих працівників. Їх доведеться навчати, багато хто не впорається або, в силу віку, не захочуть ставитися до роботи відповідально. Молоді люди мало думають про стабільність і кар’єру, вони схильні звільнятися, зіткнувшись з першими труднощами”, — відзначає автор.

В Надрага наводить кілька принципів, які можуть вирішити проблему молодіжного безробіття в Україні: соціальний діалог, реформування освіти, податкові пільги, зміни в законодавстві, спеціальні програми.

Джерело: ubr.ua