...
Реєструйся

Кожен п’ятий молодий українець не працює


Проблема молодіжного безробіття актуальна як для України, так і для Європи в цілому. В ЄС без діла сидить 22% молоді.

В Україні п’ята частина молодих людей у віці від 15 до 24 років взагалі нічим не зайнята – тобто вони не тільки не працюють, але і не навчаються.

Причинами такої сумної ситуації експерти називають відсутність у молодих людей необхідних знань і навичок для працевлаштування. Наприклад, сучасний ринок праці вимагає вміння працювати з комп’ютерними програмами. Однак, незважаючи на поширену думку про те, що сучасні діти та підлітки більшу частину часу проводять за комп’ютером, на перевірку цих знань виявляється вкрай недостатньо для того, щоб знайти робоче місце.

Щодня до нас звертаються 17-20 чоловік у віці від 14 до 35 років. Як правило, це ті, хто вже зневірився працевлаштуватися самостійно – 60% відвідувачів зізнаються, що готові на будь-яку роботу” – розповідає заступник директора Київського молодіжного центру праці Ганна Куценко. “І це притому, що вакансії є, але молодим людям заважає зайняти їх ціла низка причин“.

За словами експерта, для молоді характерні завищені вимоги по зарплаті, особливо в тих випадках, коли вони вважають, що майбутній роботодавець хоче від них занадто багато. Також проти молодих кандидатів грають їх власні резюме, в яких вони вказують відсутність досвіду роботи. Тим часом і підробіток в шкільні чи студентські роки, і волонтерство – все це той досвід, про який майбутній роботодавець хоче знати. І згадавши про це в резюме, ви розповісте про своє бажання займатися справою, про свої навички та лідерські якості.

До речі, говорить Ганна Куценко, сучасний український ринок праці переповнений не лише юристами та економістами – останнім часом до них все частіше приєднуються дизайнери. Що стосується найбільш затребуваних спеціальностей, то це, в першу чергу, робітники та айтішники.

За матеріалами інтернет-порталу: UBR.