Реєструйся

Лікарняний під час відпустки “за свій рахунок” не оплачується


Листки непрацездатності, видані застрахованим особам під час перебування у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням, не підлягають оплаті. Про це йдеться в листі від 21.05.2012 р. № 1772-07 Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Такий висновок підтверджується п. 6 ч. 1 ст. 36 Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. № 2240, згідно з яким допомога з тимчасової непрацездатності з шостого дня непрацездатності за рахунок коштів Фонду не виплачується за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Нагадаємо: роботодавець звільняється від обов’язку оплачувати перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, які припадають на період такої відпустки.