...
Реєструйся

Лише 8,6 українських працівників підвищують кваліфікацію


Українські роботодавці через відсутність коштів не створюють умов для підвищення професійного рівня свого персоналу, повідомляє Український бізнесресурс. Не виявляють належної ініціативи і самі працівники, “оскільки немає значної кореляції в отриманні доходів”.

Про це повідомила завідувач відділу економіки праці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, доктор економічних наук Лариса Лісогор.

“За даними останнього обстеження, протягом року в усіх галузях економіки підвищили свою кваліфікацію тільки 943 тис., або 8,6% працівників. У промисловості ситуація краща, але не набагато. Підвищенням кваліфікації було охоплено 389 000 осіб, або 13,5% від середньооблікової кількості штатних працівників, а навчанням нових професій — 156 тис., або близько 5%. Це дуже мало”, — констатувала Лісогор.

Експерт переконана: щоб люди реалізували свій потенціал, підвищення кваліфікації має відбуватися не раз на 5 років, як передбачено вітчизняним законодавством (хоча і його мало хто дотримується), а набагато частіше. Для прикладу: європейські стандарти рекомендують підвищувати кваліфікацію раз на два-три роки. “Оскільки в умовах поширення інноваційних технологій знання дуже швидко застарівають і їх необхідно весь час оновлювати”, — сказала Л. Лісогор.