...
Реєструйся

Міліціонерам можуть дозволити підробляти


Правоохоронцям хочуть дозволити підробляти на стороні. Ті рвуться на ринки й у маршрутки.

В українській міліції можуть впровадити заборонене до цих пір ноу-хау – міліціонерам хочуть дозволити підробляти після роботи. Ідея виникла у начальника кримської міліції Олександра Просолова після візиту в автономію литовських поліцейських. Вони розповіли, що мають право у вільний від роботи час займатися іншою діяльністю, якщо вона не суперечить інтересам служби. “Тому Просолов вирішив запропонувати нардепам розробити і прийняти закон, який дозволив би міліції підробляти в позаурочний час”, – повідомили нам у прес-службі кримської міліції.

ВАРІАНТИ. Ми запитали у українських міліціонерів, чим би вони хотіли зайнятися у вільний від роботи час. “Це гарна ініціатива, – каже луганський капітан міліції Сергій Н. – Багато моїх колег, не дивлячись на загрозу звільнення, зараз і так підробляють: одні в охороні, інші – таксистами. А що залишається робити, якщо в місяць отримуєш 2000 гривень? Соромно зізнатися, але моїй родині допомагають платити за квартиру батьки-пенсіонери. Якщо офіційно дозволять працювати, то піду в маршрутники, щоб заробляти 4-5 тис. грн. “.

Його київський колега, оперативник одного з райуправлінь, вважає ініціативу сумнівною. “Разом з цим можуть негласно впровадити і те, що, коли підробляєш, то, будь добрий, плати певний внесок на ремонт міліцейської дільниці, службових авто тощо, – вважає оперативник Олег К. – А в цілому ініціатива непогана. Наприклад, я вмію відмінно ремонтувати автомобілі, але підробляти на цьому не мав права. На даний час покарання за підробіток – догана, але можуть і звільнити “.

Треті кажуть, що нововведення наробить багато шуму. “Якщо законопроект пройде, то слідом за міліцією таких самих поблажок захочуть військові та піднімуть хай, – вважає капітан міліції з Київської області Євген К. – Краще б не законопроекти видавали, а зарплату піднімали. Думаю, список професій буде обмежений: охоронці, таксисти… стриптизером або в ескорт-послугах працювати точно не дадуть. Я, наприклад, не проти підробляти на ринку – відкрити свою “точку” “.

До речі, серед українських міліціонерів уже є такі, які й без необхідного закону підробляють “на стороні”. Це, наприклад, відомий багатьом телеглядачам пародист Валерій Юрченко, фіналіст першого сезону шоу “Україна має талант”. Після участі в телепроекті він поєднує роботу у відділі кадрів Ммиколаївського обласного главку міліції з гастролями по країні. “Щойно повернувся з туру. Звісно, моя творча діяльність оплачується. Щодо ініціативи скажу так: добре, якщо міліціонери будуть займатися творчістю, як я”, – сказав нам Валерій Юрченко. Він говорить, що на роботі до його творчості ставляться з розумінням.

У керівництві МВС ініціативу кримської міліції оцінюють неоднозначно. “Зарплати – це наша біда. Але додаткове навантаження, наприклад, на оперативного співробітника, негативно позначиться на його роботі”, – розповів нам керівник одного з департаментів Міністерства. “У країні і так бардак, а після цього буде ще гірше, – не схвалює ідею генерал міліції, нардеп Геннадій Москаль. – Може дійти до того, що людина звернеться в міліцію, а там з’ясується, що всі пішли на підробіток”.

За матеріалами  Сегодня