...
Реєструйся

Міністерство соціальної політики опублікувало проект Закону “Про зайнятість населення”


До зайнятого населення, згідно з проектом, разом з працюючими за трудовим договором віднесені й ті, хто виконує для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб (у тому числі фізосіб-підприємців) роботи та послуги за цивільно-правовими договорами

Проект серед іншого передбачає квоти на працевлаштування для осіб, не здатних на рівних умовах конкурувати з іншими на ринку праці. У разі необґрунтованої відмови таким особам у прийнятті на роботу або у випадку “невиконання роботодавцем квоти” орган держслужби зайнятості стягує з роботодавця штраф у розмірі 2 мінімальних зарплат (1920 грн на сьогодні) за кожну відмову в працевлаштуванні й за кожного непрацевлаштованого працівника в рамках квоти.

Особам передпенсійного віку, які втратили роботу у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (ліквідацією, реорганізацією, банкрутством підприємств, скороченням штату працівників), і військовослужбовцям, звільненим за скороченням штату, передбачена особлива гарантія. Якщо до необхідного для отримання пенсії віку їм залишилося не більше ніж півтора року, вони отримують пенсію достроково (за наявності страхового стажу тривалістю 25 років для чоловіків і 20 років для жінок).

Посередництво у працевлаштуванні на роботу, причому не лише за кордоном, а й в Україні, відповідно до проекту, вимагає обов’язкового ліцензування. Агентства зайнятості не можуть стягувати з громадян жодних оплат за посередництво у працевлаштуванні — ні гонорарів чи винагород, ні прямих або непрямих, ні повністю або частково. Послуги агентства оплачують тільки роботодавці.

Ті, хто надає послуги з працевлаштування за кордоном, зможуть стягувати таку плату лише у випадку, якщо це передбачено договором з іноземним контрагентом (суб’єктом господарювання, що бажає найняти працівників і вдався до послуг агентства).

Роботодавцям забороняється в оголошеннях про роботу висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру (обмеження за статтю, віком тощо), забороняється вимагати від тих, хто шукає роботу, повідомляти відомості про особисте життя, а також проводити тестування, співбесіди, що мають дискримінаційний характер. Порушники цього правила каратимуться штрафом у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати (тобто в сумі 9600 грн на сьогодні).

На використання праці іноземців та осіб без громадянства роботодавці будуть мати право лише за наявності виданого державною службою зайнятості їм і іноземцям спеціального дозволу на використання праці іноземців. Він видається строком до 1 року для використання праці іноземців (та осіб без громадянства) на чітко визначеному робочому місці чи посаді в певній сфері діяльності (послуг), що вимагає спеціальної підготовки (кваліфікації).

Дозвіл видаватиметься, крім того, лише за умови, що в країні чи певному регіоні відсутні кваліфіковані працівники, здатні виконувати таку роботу. Або ж якщо є достатні обґрунтування доцільності використання праці іноземних кваліфікованих фахівців. Число іноземців-фахівців не повинно перевищувати половини від загальної кількості кваліфікованих працівників, зайнятих роботодавцем.

Пропонується встановити, що добровільне непрацевлаштування не може бути підставою для притягнення особи до відповідальності. Без письмової згоди особи, зареєстрованої в службі зайнятості, буде заборонено поширювати про неї інформацію з банку даних служби, в тому числі, інформацію про перебування особи на обліку як безробітного.

Джерело: news.ligazakon.ua