...
Реєструйся

Мінохоронздоров’я: кожен українець має пройти медогляд


Міністерство охорони здоров’я оприлюднило наказ про введення обов’язкового щорічного медичного огляду громадян, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Диспансеризація полягатиме в проходженні громадянами щорічного медичного огляду з проведенням лабораторного обстеження для своєчасного виявлення захворювань. Передбачається, що дільничний лікар плануватиме медогляди всіх громадян, що проживають на території обслуговування поліклініки, і вести персоніфікований облік тих, хто пройшов диспансеризацію.

У рамках медогляду обов’язковими будуть вимірювання росту, ваги, артеріального тиску, перевірка гостроти слуху та зору, аналіз крові і сечі, рентген грудної клітки, мамографія та ультразвукове обстеження простати для чоловіків. Результати досліджень записуватимуть до спеціальної анкети, розробленої Міністерством охорони здоров’я, повідомляє видання.

Зараз диспансеризацію або профогляди проходять діти в дошкільних установах, школярі, студенти, працівники шкідливих виробництв, а також вагітні та чорнобильці. Але в МОЗ вважають, що найчастіше такі заходи проводиться формально – люди просто беруть довідки зі штампами «Здоровий», не знаючи стану свого здоров’я.

«Медогляди проводитимуть серед усіх вікових груп. В областях планують створити виїзні бригади, які здійснюватимуть диспансеризацію мешканців сіл», – сказала директор департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ Зоя Крушинська.

За її словами, нині наказ проходить реєстрацію в Мін’юсті, після чого набуде чинності.

«За попередніми підрахунками всеукраїнська диспансеризація обійдеться приблизно в 6 млрд грн. Після того, як ця цифра буде узгоджена в Кабміні, розпочнеться реалізація програми», – додала Крушинська, відзначивши, що початок диспансеризації населення можна очікувати вже в 2011 році.

Як відомо, у минулому році колишній міністр охорони здоров’я Василь Князевич пропонував ввести жорсткі заходи для спонукання громадян до проходження медогляду і дотримання здорового способу життя: законодавчо обмежити можливості осіб, що не пройшли медогляд, у страхуванні, кредитуванні, при прийомі на роботу та навчанні.

Лікарі вважають плани МОЗ нереальними.

«У більшої частини населення немає трудових зобов’язань щодо проходження медогляду, як це було в СРСР», – сказав виданню завідувач відділенням анестезіології Київської міської клінічної лікарні № 3, кандидат медичних наук Роман Федосюк.

Джерело: ua.proua.com