Реєструйся

Міносвіти: аспірантам, які навчаються без відриву від виробництва, стипендія не виплачується


Міністерство освіти у своєму листі від 27.02.2012 р. №10/4-107 роз’яснило питання щодо права аспіранта працювати на повний розмір ставки і отримувати академічну стипендію.

Так, згідно з Положенням про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів навчання в аспірантурі може бути з відривом від виробництва (денна форма) і без відриву від виробництва (заочна форма). Термін навчання в аспірантурі з відривом від виробництва не перевищує трьох років, а без відриву від виробництва — чотирьох років.

Аспірантам, які навчаються з відривом від виробництва, призначається стипендія, а тим, які навчаються і працюють, стипендія не виплачується, і вони отримують заробітну плату на своєму місці роботи.

Крім того, аспіранти мають право на роботу за сумісництвом відповідно до законодавства України. При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.