...
Реєструйся

Міносвіти запевняє, що стипендії меншими не стануть


Міністерство освіти спростовує інформацію про те, що у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів від 13.06.2012 № 526, що змінює порядок індексації стипендії, грошові доходи студентів зменшаться.

Влада запевняє, що останні зміни в порядку індексації доходів громадян спрямовані на приведення у відповідність механізму нарахування індексації стипендії до діючого механізму нарахування індексації заробітної плати і пенсії.

Тим, хто вперше стане стипендіатом (наприклад, першокурсники) або відновить своє право на отримання стипендій (наприклад, студенти, які втратили право на призначення академічної стипендії, а потім знову успішно здали сесію), стипендія індексуватиметься наростаючим підсумком з місяця призначення стипендії. Так само відбувається індексація заробітної плати працівнику, прийнятому на роботу, або пенсіонеру, який щойно вийшов на пенсію. Новий порядок нарахування індексації стипендії не стосується студентів першого року навчання магістратури і студентів другого — четвертого року навчання бакалаврату.

Крім того, Міносвіти поінформувало, що розмір звичайної академічної стипендії студента університету становить 530 гривень на місяць, а індексація стипендії сьогодні становить 36,7%.Таким чином, проіндексована стипендія становить сьогодні 724,51 гривні.

До того ж, нова редакція Закону “Про вищу освіту” (проект поки що лише на розгляді уряду) передбачає встановлення мінімального розміру стипендії на рівні не нижче прожиткового мінімуму (на сьогодні це 1102 грн.). Тобто згідно з проектом відпадає необхідність у застосуванні порядку індексації стипендії.

Незважаючи на вищезазначене роз’яснення, оприлюднене прес-службою Міносвіти, влада обіцяє найближчим часом підготувати лист з роз’ясненнями і конкретними прикладами застосування порядку індексації стипендій.