...
Реєструйся

Мінпраці про декретні відпустки жінкам-чорнобільцям 4 категорії


Мінпраці листом від 12.11.2010 р. № 495/20/112-10 роз’яснило деякі питання надання відпустки по вагітності та пологах особам, віднесеним до 4 категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Так, відповідно до п. 10 ст. 30 Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” жінкам, які віднесені до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено надання відпустки по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Згідно зі ст. 14 цього Закону до 4 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

При цьому, ст. 23 Закону встановлено, що компенсації та пільги громадянам, які віднесені до 4 категорії постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Отже, Мінпраці робить висновок, що після переїзду на постійне місце проживання на територію, яка не віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю (4 зона), громадяни, що мають посвідчення категорії 4, втрачають право на пільги і компенсаційні виплати, передбачені Законом “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. 

 Джерело: news.ligazakon.ua