...
Реєструйся

Мінпраці про відпустки одиноким матерям


Мінпраці перейнялося питаннями неузгодженості законодавчих норм, що стосуються працюючих жінок, які мають дітей (лист від 26.07.2010 р. № 2650/0/10-10/13 ).

Зокрема, проблема виникає з наданням відпустки як одинокій матері розлученій жінці, жінці, яка виховує дитину без батька, у тому числі і жінці, яка народила дитину, не перебуваючи в зареєстрованому шлюбі, і при цьому батько визнав дитину, і жінці, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не всиновлена, оскільки батько в дитини є й у багатьох випадках спілкується з ним і бере участь у вихованні.

Чинне законодавство не містить конкретного переліку документів, які слід пред’явити жінці, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки. Тому, на думку відомства, для підтвердження права на зазначену відпустку у даному випадку роботодавцю повинен бути пред’явлений будь-який офіційно складений, оформлений і засвідчений у встановленому порядку документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини.

На думку Мінпраці, такими документами, наприклад, можуть бути: рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав; ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів; акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією, або будь-якою іншою комісією, створеною на підприємстві, в установі, організації, або акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їхніх підписів в акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з вчителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах) тощо.

Джерело: ligazakon.ua