2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
ludabest@i.ua
30 листопада, 2010 - 11:02
Добрый день! Работник работает на должности инженера по охране труда и одновременно совмещает несколько профессий (юрист, инженер-эколог, помощник руководителя по вопросам земли). Он хочет себе запись в трудовую книжку о всех этих совмещениях. Как правильно внести эти записи в трудовую книжку, если должности помощника руководителя по вопросам земли в классификаторе нет? Правильным ли вообще будет делать запись о совмещении профессий? Спасибо.
redaktor
6 грудня, 2010 - 12:45
Відповідно до частини другої статті 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. Відповідно до пункту 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. N 43, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Обмеження на сумісництво можуть запроваджуватися керівниками державних підприємств, установ і організацій разом з профспілковими комітетами лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров'я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюється на осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок (п.2 Положення 43). Керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності) (п.2 Положення 43). На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи (п. 1.1 Інструкція  про порядок ведення трудових книжок працівників). Робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (п. 2.14 Інструкція  про порядок ведення трудових книжок працівників). В новому КП 003 2010 є посада помічник керівника підприємства (код КП 3436.1) Згідно з Приміткою 2 Додатку В до КП назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах. Отже, назва професії може бути такою – помічник керівника підприємства з земельних питань. В КП є такі посади: Інженер з техногенно-екологічної безпеки (код КП - 2149.2) Еколого (код КП - 2211.2)   Експерт з екології  (код КП - 2211.2 )  Інженера-еколога немає. Підберіть ту посаду, яка більше підходить до його професійних обов’язків. В КП є посада Інженера з охорони праці (код КП – 2149.2).  В КП є посада Юриста (2421.2).