Мінпраці: регіональні галузеві угоди з профспілками слід реєструвати подібно колективним договорам


Національним законодавством та міжнародними нормами передбачено ведення переговорів щодо укладення угод між організаціями роботодавців і представницькими організаціями працівників на добровільних засадах.

Міністерство соціальної політики України в листі № 257/18/93-12 зосередилося на проблемі реєстрації угод між обласними, районними (міськими) управліннями, відділами освіти і організаціями профспілок працівників освіти і науки — так званих угод місцевого рівня.

Окремі реєструючі органи відмовляли в реєстрації таких. Оскільки Законом “Про колективні договори і угоди” передбачено, що подібні угоди укладаються лише на державному, галузевому, регіональному рівні та на двосторонній основі.

Тим не менше, Мінпраці виходилоз того, що національним законодавством і міжнародними нормами передбачено ведення переговорів щодо укладення угод між організаціями роботодавців і представницькими організаціями працівників на добровільних засадах (а тому немає нічого неправового і поганого в добровільному взятті на себе зобов’язань за такими угодами і на місцевому рівні).

У результаті Мінпраці рекомендувало місцевим органам виконавчої влади здійснювати повідомну реєстрацію регіональних галузевих угод у порядку, передбаченому для колективних договорів.