Реєструйся

Мінсоцполітики нагадало про відмінності між трудовим та цивільно-правовим договорами


Мінсоцполітики відзначило, що виконання робіт або надання послуг може здійснюватися фізособою на підставі трудового договору або на підставі цивільно-правових договорів, відомих на практиці як “трудові угоди”.

Сторонами трудового договору є працівник і роботодавець. Працівника беруть на роботу (посаду) для виконання певної роботи з конкретної кваліфікації, професії, посади, з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку.

За договором підряду (цивільно-правовим договором) одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, не може вимагати гарантій, передбачених для суб’єктів трудових відносин, оскільки він не має статусу працівника, сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.

При цьому трудові книжки ведуться на всіх працівників, трудящих на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.Записи про виконання робіт на підставі цивільно-правових договорів у трудову книжку не заносяться.