Мінсоцполітики підтвердило, що відпустка по догляду за дитиною не включається до “лікарняного” стажу


Мінсоцполітики в листі від 16.05.2011 № 166/18/99-11 висловило свою думку щодо того, зараховується чи ні період перебування у відпустці по догляду за дитиною до пенсійного стажу і страхового стаж для оплати листків непрацездатності.


На думку Міністерства, період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу для призначення пенсії незважаючи на те, що страхові внески за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною, сплачуються органами праці та соціального захисту. Водночас страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням у період відпустки по догляду за дитиною ніким не сплачуються. Отже, зазначений період з 01.01.2011 не зараховується до страхового стажу для оплати листка непрацездатності.

Нагадаємо, що стосовно страхового стажу для оплати листка непрацездатності аналогічне за висновками роз’яснення було викладено в листі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.05.2011 № 04-29-1068. Щоправда, головним аргументом того листа було те, що зарахування до страхового стажу періоду перебування особи у відпустці по догляду за дитиною не передбачено Законом “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”.

Джерело: news.ligazakon.ua