Реєструйся

Мінсоцполітики: про підсумований облік робочого часу


Міністерство соціальної політики у своєму листі від 27.03.2012 р. № 98/13/116-12 надало консультацію щодо введення підсумованого обліку робочого часу на підприємстві.

Згідно зі статтею 61 КЗпП на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути дотримана встановлена щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з профспілковим комітетом організації введення підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

Як підкреслює Мінсоцполітики, підсумований облік робочого часу за наявності підстав його застосування може запроваджуватися лише за погодженням з профспілковим комітетом (профспілковим представником).

Однак, в разі відсутності на підприємстві профспілкової організації (профспілкового представника), введення підсумованого обліку робочого часу та погодження графіків змінності працівників можуть здійснюватися уповноваженим представником трудового колективу.