Реєструйся

Мінсоцполітики: вагітних не можна звільняти за результатами випробування


Мінсоцполітики у своєму листі від 04.04.2012 р. N 54/06/187-12 зазначило, що одностороннє встановлення роботодавцем умови про випробування працівника є неприпустимим. Законною вважається умова про випробування, яка:
1) умова про випробування внесена в письмово оформлений трудовий договір і повторена у наказі про прийняття на роботу;

2) умова про випробування застережена в заяві про прийняття на роботу і повторена в наказі про прийняття на роботу;

3) умова про випробування не міститься в заяві про прийняття на роботу, але внесена в наказ про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлений під розписку до початку роботи;

4) умова про випробування не застережена в заяві про прийняття на роботу, але внесена в наказ про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлений після початку роботи і при цьому він не заперечував проти внесення в наказ такої умови.

У разі невідповідності працівника і роботи протягом строку випробування роботодавець може розірвати трудовий договір. Звільнення за результатами випробування оформлюється наказом. При цьому в наказі і трудовій книжці зазначається посилання на ст. 28 КЗпП, а підстава формулюється як «за результатами випробування».

Працівник, який продовжує працювати після закінчення терміну випробування, вважається таким, що пройшов випробування і подальше розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

Слід враховувати, що не допускається звільнення з ініціативи роботодавця вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 або 6 років, одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Названі категорії жінок не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця.

При цьому розірвання трудового договору в разі незадовільного результату випробування, обумовленого при прийнятті на роботу, прямо віднесено до звільнення з ініціативи роботодавця.