...
Реєструйся

Мін’юст підготував роз’яснення про труднощі застосування «антикорупційного» закону


Міністерство юстиції надало роз’яснення, що стосується проблемних питань застосування Закону «Про засади запобігання та протидії корупції».

Як повідомляється в роз’ясненні, чимало труднощів із застосуванням Закону виникає в процесі проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Нерідко ці труднощі виникають при обробці результатів спеціальної перевірки.

Зокрема, зустрічаються випадки різного тлумачення терміну «неправдиві відомості», подання яких відповідно до частини третьої статті 11 Закону є перешкодою для прийняття на роботу (службу).

Нерідко подача таких відомостей відбувається (внаслідок помилки, як зазначає Мін’юст) при заповненні декларацій про майно, доходи, обов’язки фінансового характеру.

При визначенні хибності представленої інформації необхідно виходити з свідомого приховування або спотворення тієї чи іншої інформації.

Достатньою підставою для відмови в прийомі на службу можна вважати виявлення істотних розбіжностей між представленими кандидатом відомостями в декларації та його фактичними доходами або наявність даних, які б підтверджували їх умисне приховування.