...
Реєструйся

МОЗ затвердило новий порядок встановлення стійкої втрати професійної працездатності у відсотках


Документ набуде чинності з дня його офіційного опублікування.

МОЗ наказом від 05.06.2012 г. № 420 затвердив новий Порядок і Критерії встановлення медико-соціальними експертними комісіями ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням ними своїх трудових обов’язків.

Згідно з новим порядком, основним принципом експертизи професійної працездатності потерпілого є сукупний аналіз таких критеріїв:

  • клініко-функціональних;
  • характеру професійної діяльності (кваліфікації, якості та обсягу праці, здатності до його виконання);
  • виду і ступеня обмеження життєдіяльності.

У зв’язку з цим втратять чинність:

– наказ МОЗ України від 22 листопада 1995 р. № 212 «Про затвердження Порядку встановлення медико-соціальними експертними комісіями ступеня втрати професійної працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням трудових обов’язків»;

– наказ МОЗ України від 05 серпня 1998 р. № 238 «Про затвердження Критеріїв встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках, особливостей працевлаштування хворих та інвалідів та внесення змін і доповнень до Порядку встановлення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від № 212 ».