...
Реєструйся

МВС хоче відмінити закордонні паспорти


Могильов хоче, щоб в українців був один паспорт

Глава МВС Анатолій Могильов хоче, щоб український і закордонний паспорти стали загальним документом: “Не треба мати паспорт внутрішній і закордонний – це пострадянський нонсенс“.


“Ймовірно, ідея запозичена в іноземних колег, – повідомив його головний радник Костянтин Стогній. – У багатьох країнах світу громадяни обходяться одним документом.

Він доручив паспортним службам проаналізувати і з’ясувати, які через це можуть виникнути складнощі. Але якщо такий документ буде введено, то це має скоротити вдвічі бюрократичні процедури, і платити потрібно буде не за два паспорти, а за один.

Ідея хороша, але є нюанс: щоб єдиний паспорт був не товще 30 сторінок, в України має бути безвізовий режим з більшістю країн.

Нагадаємо, однією з вимог Європейського Союзу для запровадження в майбутньому безвізового режиму з Україною, є припинення видачі паспортів старого типу (де вклеюється фото).

Також раніше міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що в Україні готова технологічна база для виготовлення біометричних паспортів.

Зараз старі закордонні паспорти видаються в консульських установах України за кордоном, а також на території країни при терміновому оформленні документів.

Джерело: dengi.ua