Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

На часі: надаємо відпустки правильно

Дата публікації: 24.06.2020

Літо — для когось пляж, басейн, для когось городньо-садові роботи, а для кадровика – гаряча пора оформлення відпусток.

Для того, аби кадровику залишилось трохи часу на пляж, город та вечірні посиденьки з рідними на літніх терасах, у № 12 газети «КАДРИ І ЗАРПЛАТА» ми зібрали найактуальніші питання та підготували відповіді на них.

Чи має право працівник, який пропрацював на підприємстві понад 2 місяці, на щорічну основну відпустку повної тривалості?

Має, якщо він належить до визначених законодавством категорій працівників.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (Закон № 504) право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (підприємство).

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону № 504 щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.

Згідно зі ст. 5 Закону № 504 тривалість відпусток розраховується в календарних днях незалежно від режимів та графіків роботи. Святкові і неробочі дні (ст. 73 Кодексу законів про працю України) під час визначення тривалості щорічних відпусток не враховуються.

Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону № 504 право працівника на щорічні основну і додаткові відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи на цьому підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи їх тривалість згідно з ч. 6 ст. 10 Закону № 504 визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених ч. 7 цієї статті.

Зокрема, ч. 7 ст. 10 Закону № 504 визначено, що щорічні відпустки повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на цьому підприємстві за бажанням працівника надаються:

• жінкам — перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

• особам з інвалідністю;

• особам віком до 18 років;

• чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;

• особам, звільненим після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення зі служби вони були прийняті на роботу протягом 3 місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;

• сумісникам — одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

• працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;

• працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку й не одержали за неї грошової компенсації;

• працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;

• батькам — вихователям дитячих будинків сімейного типу;

• в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Отже, якщо працівник належить до зазначених категорій працівників, він за бажанням має право взяти щорічну основну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на цьому підприємстві.

 

Відповіді на запитання:

 

• Працівник, перебуваючи у «чорнобильській» відпустці, захворів. Чи продовжується така відпустка на період тимчасової непрацездатності працівника?

•  Працівник, який є особою з інвалідністю ІІ групи, не надає індивідуальну програму реабілітації, пояснюючи це тим, що він її не має, оскільки інвалідність установлено вже давно. Чи має такий працівник право на щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів відповідно до Закону України «Про відпустки»?

• Чи мають право учасники бойових дій на додаткову оплачувану відпустку на роботі за сумісництвом?

•  Чи має право працівниця, у якої 2 дітей віком до 15 років, на додаткову соціальну відпустку на роботі за сумісництвом?

 

Шукайте у новому номері газети «КАДРИ І ЗАРПЛАТА». Передплачуйте на півроку/рік — 68940/68941

Передплатники газети вже зараз можуть вивчати номер перейшовши за посиланням до електронної версії газети «КАДРИ І ЗАРПЛАТА»

Для того, аби у кадровика знайшовся час і для заняття улюбленим хобі, ми підготували ще й набір шпаргалок «Відпуски».