Реєструйся

На одного студента в Україні виділяється близько 2300 євро


В Україні на одного студента щороку йде близько 2300 євро бюджетних коштів, що становить менш ніж третину норми країн Західної Європи. Про це заявив президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков.

З державного бюджету на освіту йде понад 6% усіх видатків, або 2-2,3% ВВП. Такі параметри є одними з найвищих порівняно з країнами Європейського Союзу (на рівні скандинавських країн).

Проте внаслідок низького ВВП середньорічні видатки на одного студента, що навчався за бюджетні кошти в 2010/11 навчальному році, становили близько 2270 євро. Це складає лише 51% від рівня витрат в Естонії (найменший у ЄС) або 28% від середнього по ЄС показника.

При цьому Тарас Фініков також відзначив, що рівень оплати праці українських викладачів украй низький. Так, за інформацією експерта, викладач вишу в Україні заробляє від 2,5 тис. євро на рік (у регіонах) до 4 тис. євро на рік (у столиці).

У свою чергу, голова правління Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна поінформувала, що менш ніж 5% українських студентів брали участь у програмах обміну між вишами різних країн, а всередині України – лише 2%.

За її словами, 75% студентів назвали основною перешкодою в цьому брак коштів на проїзд і проживання, крім того, 42% вказали причиною недостатнє володіння іноземними мовами. Кожен п’ятий студент стикався з візовими труднощами при спробі виїхати за кордон. При цьому, за інформацією Ірини Бекешкіної, 10% українських студентів не бачать потреби навчатися за кордоном, бо їх задовольняє рівень освіти в Україні.

Дослідження здійснено за підтримки освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”за методологією, за якою рівень освіти оцінюють у країнах ЄС і яка передбачає мультидисциплінарний підхід.

 Освіта.ua