Працюючим пенсіонерам надбавка за понаднормовний стаж та доплати до прожиткового мінімуму при збільшенні останнього виплачуватимуться лише після звільнення з роботи. Про це свідчать сформульовані Кабміном ключові положення пенсійної реформи.
Що стосується надбавки за понаднормовий стаж в принципі, то в уряді поки що не розповідають про те, як її планують “підправити” в ході реформи.
Відзначимо, що якщо нормативний стаж для призначення пенсій за віком таки збільшиться на 10 років – до 35/30 для чоловіків / жінок, то, відповідно, на ті ж 10 років скоротиться стаж наднормативний. І Пенсійний фонд виплачуватиме надбавки за понаднормовий стаж вже в менших розмірах.
“Звісно ж, усе постараються оформити таким чином, щоб пенсіонери маніпуляцію з надбавкою не дуже помітили. Просто в певний момент, незважаючи на зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних, трудові пенсії 8,5 мільйона пенсіонерів майже не зростуть, ось і все. Економія коштів за цією статтею в 2011 році складе, за урядовими розрахунками, 3,33 мільярда гривень. Грубо кажучи, середньостатистичному пенсіонерові недоплатять 33 гривні на місяць, або 392 гривні на рік. Це – найбільше джерело економії, адже завдяки пенсійній реформі уряд сподівається вигадати в наступному році загалом близько 6 мільярдів гривень “, – пише Наталія Яценко у статті “За податковоим майданом буде пенсійний? “ .
“Механізм непідвищення доплати до прожиткового мінімуму для 2,8 мільйона людей, які отримують і зарплату, і трудову пенсію, теж зрозумілий. З 1 грудня ц.р. мінімальна пенсія в країні зросла з 723 до 734 гривень. Вона буде потихеньку підвищуватися і в майбутньому році. Але не для працюючих пенсіонерів – якщо, звичайно, новий пенсійний законопроект (під назвою “Про внесення змін до деяких законів України”) затвердять в Кабміні, подадуть до ВР, проголосують, а потім під ними поставить свій підпис президент “, – відзначає автор.
Джерело: ubr.ua