Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Людочка
Зображення користувача Людочка.
16 травня, 2012 - 17:01
Взагалі заява на відпустку пишеться за 2 тижні до її початку. Наказ про надання відпустки потрібно писати датою, що написана заява? Чи можна наказ робити за день чи в день початку відпустки?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
17 травня, 2012 - 12:12
З урахуванням вимог ст. 10 Закону України «Про відпустки» наказ про надання щорічної відпустки краще видати не пізніш як за два тижні до початку відпустки. Звертаю увагу, що відповідно до вимог частини четвертої ст.115 КЗпП підприємство зобов’язано виплатити заробітну плату за час щорічної відпустки не пізніше ніж за три дні до її початку.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
17 травня, 2012 - 14:50
На практиці видання наказу про щорічну відпустку не пізніш ніж за два тижні до встановленого графіком строку відпустки позбавляє необхідність робити письмове повідомлення про початок відпустки. Головне, аби працівник поставив під ним (наказом) свій підпис і дату на підтвердження того, що його своєчасно сповістили про відпустку.
leleka
17 травня, 2012 - 13:25
У ст. 10 Закону "Про відпустки" зазначено: "Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну." Тут не написано конкретно Наказ. Я вважаю, що надавши працівникові письмове повідомлення у довільній формі (де зазначено дату початку, вид відпустки, підпис працівника про отримання цього повідомлення) не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки, наказ можна видати і напередодні початку відпустки працівника (але не пізніше ніж за три дні, щоб зберегти вимоги про виплати).
алла олегівна
алла олегівна
20 травня, 2015 - 19:44
якщо в нас на підприємстві видаються накази про надання щорічної відпустки за один день до її надання, чи це являється великим порушенням  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 травня, 2015 - 09:14
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про відпустки» та ст. 115 КЗпП "заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки".  А якщо наказ про надання відпустки виданий за один день до її надання, то як можна забезпечити виконання зазначеної вище норми? Отже, відповідь очевидна.
алла олегівна
алла олегівна
6 червня, 2015 - 12:37
Я видаю накази про надання щорічної відпустки в одному примірнику, а в бухгалтерію передаю копію, завірену кадровою печаткою. Чи це не правильно