Реєструйся

Нардепи хочуть забезпечити рівні права чоловіків і жінок


У парламенті минулого тижня зареєстрували законопроект щодо удосконалення законодавства з питань забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок.

Автори проекту № 8487-д пропонують уточнити ряд таких термінів, як «дискримінація за ознакою статі», «сексуальні домагання», «сексизм», «прояви дискримінації за ознакою статі», а також поділяють форми такої дискримінації на пряму (щодо конкретної особи) і непряму (стосовно групи осіб).

Крім того, що проектом забороняються будь-які прояви і форми дискримінації за ознакою статі, їм також встановлюється ряд гарантій. Наприклад, при призначенні на посади в органи місцевого самоврядування повинно забезпечуватися представництво кандидатур обох статей. Те саме стосується і перших осіб виконавчої гілки влади: відповідна норма стверджує, що члени Кабінету Міністрів, крім Прем’єр-міністра, призначаються на посаду Президентом за поданням Прем’єр-міністра із забезпеченням представництва кандидатур кожної статі.

Також пропонується встановити, що політичні партії під час висунення кандидатів у народні депутати в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі повинні забезпечувати представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках. Контроль за цим має здійснювати ЦВК. Чинна норма закону говорить про те, що таке представництво лише передбачено.

Проектом також забороняються реклама та оголошення, що мають дискримінаційний зміст і суперечать принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.