НБУ: на кого можна покласти обов’язки касира


За наявності бухгалтера і касира керівник не може підписувати касові документи одноосібно.
Національний банк України у листі № 11-117/708-1645 роз’яснив деякі питання оформлення касових операцій.

Зокрема, НБУ вважає, що на підприємстві, що має одного касира, можлива тимчасова заміна останнього на іншого працівника за письмовим наказом керівника. З таким працівником має бути укладений договір про повну матеріальну відповідальність на час виконання ним обов’язків касира.

Якщо посада касира не передбачена на підприємстві взагалі (штатним розписом), то за письмовим розпорядженням керівника виконання обов’язків касира покладається на бухгалтера чи іншого працівника (з ним також укладають договір про повну матвідповідальність). Причому такі обов’язки можуть покладатися навіть на бухгалтера, залученого на договірних засадах.

Як у випадках з тимчасовою заміною, так і у випадках з відсутністю посади касира, підпис керівника підприємства на видаткових касових документах обов’язковий. За наявності бухгалтера і касира керівник не може підписувати касові документи одноосібно.

Навпаки, при відсутності на підприємстві інших працівників, касові документи повинні підписуватися саме керівником, одноосібно.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень