...
Реєструйся

Іноземці, що мають посвідку на проживання в Україні, не потребують дозволу на роботу


Дозвіл на використання праці іноземця видається відповідному роботодавцю на конкретну посаду (робоче місце) органом державної служби зайнятості за підсумками розгляду документів, поданих роботодавцем.

Інспекція по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Державного центру зайнятості листом від 16.08.2012 р. № ДЦ-09-4005/0/6-12 надала роз’яснення стосовно порядку оформлення дозволу на працевлаштування іноземця.

У листі зазначається, що відповідно до Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабміну від 08.04.2009 р. № 322 (далі — Порядок), дозвіл на використання праці іноземця або особи без громадянства оформляється і видається відповідним органом державної служби зайнятості, підприємствам, установам, організаціям, які запросили іноземця на певну посаду або робоче місце. Тобто конкретному роботодавцю для працевлаштування іноземця на конкретному робочому місці або посаді.

Для оформлення дозволу на працевлаштування іноземця роботодавці подають до Державної служби зайнятості перелік документів відповідно до п. 5 Порядку. Зокрема: заява, обгрунтування доцільності використання праці іноземця, а також проект трудового договору (контракту) роботодавця з працівником — іноземним громадянином, який укладається за умови оформлення дозволу на використання праці такого іноземця. У цих документах вказана посада (робоче місце), на якій передбачається використання праці іноземного працівника.

Пунктом 16 Порядку визначено підстави анулювання дозволу на використання праці іноземця: дозвіл анулюється, зокрема, у разі встановлення факту використання праці іноземця на інших умовах, ніж зазначені у дозволі на використання праці іноземця, або іншим роботодавцем.

Отже, чинними нормативно-правовими актами України встановлено обмеження щодо використання праці іноземців, які тимчасово перебувають в Україні, на декількох робочих місцях (посадах) або двома і більше роботодавцями, у зв’язку з чим Державна служба зайнятості не може видати більше одного дозволу на використання праці іноземця в період дії виданого дозволу.

У свою чергу інспекція відзначає, що дозвіл на працевлаштування в Україні не потрібно іноземним громадянам, які постійно проживають в Україні (мають посвідку на постійне проживання в Україні).

Іноземні громадяни, які отримали вищу освіту в Україні та не мають посвідки на постійне проживання в Україні, мають право працювати в Україні за умови отримання роботодавцем дозволу на використання праці іноземця або особи без громадянства.