Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
12 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Yulia Nazarevych
12 лютого, 2014 - 10:43
Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, у нас на підприємстві встановили програму 1С:Управління персоналом. Вона передбачає окрему нумерацію наказів на прийом, окремо на звільненя, переведення, заохочення і т.д. Також з цього року вийшов наказ про реєстрацію в відділі кадрів наказів про преміювання/депреміювання. Вони також реєструються в 1С. Як правильно пояснити, чим керуватись, щоб донести керівництву, що не може бути для кожного виду наказу окрема реєстраційна база. До того ж вони всі з буквою "К", крім відпусток і відряджень. Тому в нас виходить 6 назаків "1-К". Як вихід робити різні букви вважаємо не варіантом виходу з ситуації. Як правильно вчинити в такій ситуації і яким законодавчим актом потрібно керуватись??Дякую
Oksa22
12 лютого, 2014 - 13:07
на практиці я користуюся зведеним наказом - тобто в один наказ під одним номером, наприклад 1-к, вноситься кілька пунктів - прийом, звільнення, переведення, відпустка без зб.з/п і т.д., накази про щорічні відпустки мають окрему реєстрацію і букву В, при внесенні наказів в програму, що уникнути дублювання, робили таким чином - 1-к/1, 1-к/2, де остання цифра відповідає відповідному пункту в наказі 1-к, тоді програма проводить всі накази як різні
Yulia Nazarevych
12 лютого, 2014 - 13:17
тобто немає якогось нормативного документу, де зазначається, що не потрібно розділяти накази з особового складу по окремим реєстраційним журналам???І в форумах на сайті сказано, що не можна, щоб кадрові накази були через дріб для уникнення реєстрації заднім числом?!  
Oksa22
12 лютого, 2014 - 15:03
якщо ви будете роздруковувати кадрові накази безпосередньо з програми, то так - нумерація через дріб не підходить, але я говорю про випадок, коли наказ готується окремо, а програму вноситься для формування табелів і розрахунків по з/п, в самих журналах реєстрації наказів ніяких дробів не проставляємо
Світлана
13 лютого, 2014 - 14:01
З даною проблемою можуть допомогти програмісти. В конфігураторі допрацьовують програму і ніяких проблем. Нумерація наказів формується згідно з чинним законодавством.
D.Savelyeva
15 серпня, 2014 - 12:56
Добрый день! Скажите пожалуйста, для приказов по ОД - мы ставим одну нумерацию, а по кадровым приказам - другую, верно? То есть может быть так: приказ №2-ОД и приказ №2-к. А то я что-то окончательно засомневалась))
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 серпня, 2014 - 13:08
Да.
irinarud2006
4 жовтня, 2014 - 11:56
Підкажить, будь ласка. Наказ про дисциплінарне стягнення реєструємо в наказах по особовому складу чи в адміністративно-господарчих. Строки зберігання різні.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
6 жовтня, 2014 - 10:15
Відповідно до підпункту «б» п. 16 ПЕРЕЛІКУ типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.04.2012 N 578/5, до наказів з кадрових питань (особового складу) належать накази про застосування заохочення. Отже, за аналогією, є підстави вважати, що і накази про застосування дисциплінарного стягнення належать також до наказів з кадрових питань (особового складу). 
Ilosya
14 січня, 2016 - 16:23
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, наказ про облікову політику на підприємстві відноситься до наказу з адм. - господ питань(строк зберігання 5 років)?. В нашій організації він видається кожного року. Завчасно вдячна!
gennadevna
7 березня, 2017 - 10:32
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, виникло таке питання: підприємство і директор підприємства знаходяться в різних містах України, для затвердження будь-яких документів, в тому числі і наказів, ми надсилаємо накази вже з присвоєним йому номером, чи можна так робити? Чи краще залишати наказ без номеру і після повернення (затвердження), вписати від руки?
lenabilokon_72215
7 березня, 2017 - 10:56
по правилам організації діловодства спершу документ підписується, а потмі реєструється. Думаю, були випадки, коли керівник не підписав наказ, договір, лист! Тому спочатку підпис, потім реєстрація і ознайомлення