...
Реєструйся

Інвалідам сприятимуть у доступі до навчання


Міносвіти запрошує обговорити проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про освіту».

На офіційному веб-сайті Міносвіти оприлюднено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» (щодо особливостей доступу інвалідів до освітніх послуг)».

Проектом встановлюється право на безоплатне інклюзивне навчання, декларується підтримка отримання освіти інвалідами з урахуванням їх індивідуальних потреб.

До основних принципів освіти пропонується додати:

– повага притаманного людині достоїнства, її особистої самостійності, включаючи свободу робити свій власний вибір, і незалежності;
– недискримінація;
– повне й ефективне залучення та включення в навчальний процес дітей-інвалідів;
– повага до таких здібностей дітей-інвалідів, які розвиваються, і повага до права дітей-інвалідів зберігати свою індивідуальність;
– повага до особливостей інвалідів і прийняття їх як компонента частини людства.

Місцевим органам держвлади та органів місцевого самоврядування в галузі освіти додається повноваження забезпечувати інвалідам доступ до освіти шляхом створення безперешкодного середовища відповідно до індивідуальних потреб.

Також Закон доповнюється новою статтею 23-1 – Логопедична допомога в системі освіти. Вона надається дітям з вадами мовлення дошкільного та шкільного віку, здійснюється вчителями-логопедами дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та логопедичних пунктів.
За своїм статусом вчителі-логопеди належать до педагогічних працівників.

Змінами зазначено, що поза конкурсом у державні і комунальні навчальні заклади інваліди зараховуються у випадках, передбачених законодавством.

Як стверджують розробники, прийняття документа дозволить реалізувати в установленому порядку комплекс заходів щодо поліпшення доступу до освітніх послуг інвалідів з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю та психічними розладами.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту можна надсилати до 30 квітня 2013 року на адресу департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України: 01135, м. Київ, просп. Перемоги 10, к. 218 та на e-mail: bozhko@mon.gov.ua.