...
Реєструйся

ОБЕРЕЖНО: ПІДРОБКА!


Зараз існують сотні філій-міражів і інших навчальних закладів, у яких відсутня акредитація, чий диплом фактично є недійсним. Тому, вибираючи вищі навчальні заклади (ВНЗ), варто бути максимально уважним.

Диплом про вищу освіту – заповітна мрія багатьох. Користуючись моментом, ВНЗ відкривають по всій країні так звані «філії». Однак такі відділення далеко не завжди забезпечують належний рівень викладання та можуть видати недійсний диплом.

Як відрізнити ВНЗ-примару від справжнього навчального закладу?

Перевірте ліцензію

Перед тим, як вступати до ВНЗ, попросіть у приймальній комісії показати вам ліцензію Міністерства освіти і науки України. Якщо вам відмовлять, знайте: тут щось не так. У цьому випадку краще звернутися до Міністерства освіти та дізнатися, чи має цей ВНЗ або філія право викладання. Для цього необхідно надіслати письмовий запит до Державної акредитаційної комісії при МОН України за адресою: Київ 03057, вул. Металістів 7-а; тел.: (044) 453-36-59.

Увага! У випадку, якщо ви вступаєте у філію, то ліцензія повинна бути видана самій філії, а не вузу-засновникові.

Що має бути в ліцензії

* повна назва вузу;
* освітньо-кваліфікаційний рівень вузу та напрямки підготовки студентів;
* термін її дії;
* юридична адреса вищого навчального закладу.

Обережно – підробка!

На жаль, сьогодні ще збереглася практика, коли замість державної ліцензії підсувають фальшивку. І розрізнити їх майже неможливо – технічний прогрес пішов далеко. Крім того, безліч ліцензій в 2008 і 2009 роках було анульовано, тому, навіть побачивши документ, варто здійснити додаткову перевірку.

Навіть якщо вам пред’явили ліцензію, але у вас залишилися сумніви, додатково:

* перевірте її дійсність, зателефонуйте в Міністерство освіти;
* почитайте в інтернеті відгуки студентів про заклад;
* у приймальної комісії можна запросити відомості про затребуваність випускників цього вишу на ринку праці;
* зверніть увагу на педагогічний склад: вагомим показником уважається наявність докторів наук, що працюють у цьому ВНЗ.

Особливо уважно рекомендується перевіряти ВНЗ, у назвах яких значиться «філія», «відділення», «факультет при…». Пам’ятайте: кожен навчальний заклад, що поважає себе та свою репутацію, надасть вам необхідні документи за першим запитом. Якщо ж цього не трапилося – краще заздалегідь убезпечити себе та відмовитися від вступу до ненадійного ВНЗ, адже при перевірці він може виявитися зовсім не навчальним закладом.

За матеріалами: trud.gov.ua