...
Реєструйся

Оплата праці у відрядженні буде не нижче від середнього заробітку


Верховна Рада сьогодні під час ранкового засідання прийняла у другому читанні і в цілому урядовий законопроект, який передбачає оплату праці у відрядженні не нижче розміру середньої зарплати. Відповідний проект, ініційований Кабінетом Міністрів, підтримали 246 народних обранців.

Прийнятий акт доповнює статтю 121 Кодексу законів про працю України частиною четвертою, згідно з якою “працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється на умовах, визначених трудовим чи колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижче середнього заробітку”.

Відзначимо, в чинній редакції цієї статті існує норма про те, що за відрядженим співробітником зберігається місце роботи і середній заробіток (тепер фразу про середній заробіток вирішено прибрати і доповнити норму новим положенням).

Автор законопроекту (Кабмін) вважав за необхідне удосконалити існуючу норму про цю гарантію. При цьому в пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те що практика здійснення розрахунків середньої зарплати при частому направленні співробітників у відрядження свідчить про погіршення рівня оплати праці цієї категорії співробітників.

Джерело: segodnya.ua