...
Реєструйся

Осіб, що повідомили про корупційні порушення, хочуть заборонити звільняти


Як повідомив А. Лавринович, передбачені проектом зміни дозволять забезпечити подальший розвиток системи запобігання та протидії корупції, що сприятиме більш ефективній роботі щодо подолання цього явища.

Перед направленням до Кабінету Міністрів законопроект пройшов експертизу Ради Європи, за результатами якої отримав позитивні висновки.

Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення фінансового контролю та врегулювання конфлікту інтересів. Законопроект був розроблений Мін’юстом на виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України та прийнято 20 березня на засіданні Кабміну.

Мова йде про вдосконалення положень Закону «Про засади запобігання та протидії корупції» за результатами моніторингу його практичного застосування.

Згідно з урядовим законопроектом допускається спільна робота близьких осіб, які працюють у сільських населених пунктах, але не в районних центрах, а також осіб, які працюють у сфері соціального захисту крім тих, які працюють в держорганах, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування.

Зміни також стосуються обмежень щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Встановлюється, що обмеження поширюються тільки на укладення трудових договорів та договорів у сфері підприємницької діяльності з юрособами приватного права або фізособами-підприємцями.

Передбачається, що спеціальна перевірка осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не буде проводитися при переведенні. Також скорочено перелік документів, які подаються для проведення спеціальної перевірки.

Крім того, вводитися проведення антикорупційної експертизи діючих нормативно-правових актів.

Також прямо забороняється звільнення, переведення, атестація, зміна умов праці осіб, які повідомили про корупційні правопорушення, у зв’язку з повідомленням про таке правопорушення.

Документом пропонується визначити на законодавчому рівні порядок внесення відомостей про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, до відповідного Реєстру та надання інформації з нього.

Крім того, проектом передбачено деталізувати форму декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та уточнити підстави для звільнення з роботи/служби осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених Законом.

За інформацією Мін’юсту.