8 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Анна_85
5 серпня, 2010 - 12:25
Подскажите вопросик: Генеральный директор требует сделать разпоряжение о том, что сотрудники имеют право на отпуск не более чем на 10 календ. дней, но может брать отпуск хоть через каждый месяц. Подскажите если такая ситуация правомерна? И не будет ли противозаконно делать такое разпоряжение???
Експерт (не перевірено)
5 серпня, 2010 - 14:59
Це порушення законодавства. Зоокрема, відповідно до статті 75 ЗКпП України щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день. Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. При цьому тривалість їх відпустки не може бути меншою за передбачену частиною першою цієї статті. Згідно із статтею 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Анна_85
7 серпня, 2010 - 09:49
А если сотрудник проработал 6 и более месяцев, собирается в отпуск на сколько дней минимум может пойти????
Sofi
16 вересня, 2010 - 14:50
Он может взять как полный отпуск так и его часть основна щорічна відпуска складає 24 календарних дні ( для окремих професій цифра буде інша) він може взяти 24.. може поділити відпустку на часини якщо працівник відпрацював до 6 місячного строку.. то відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу
Ksen
9 жовтня, 2010 - 21:45
только ему надо разъяснить ,что если он берёт весь отпуск через 6 месяцев, то половина его- наперёд ,так что стоит ли "залазить в долги"?
Експерт (не перевірено)
9 серпня, 2010 - 12:49
Відповідно до статті 79 КЗпП України щорічна основна відпустка надається працівникові після закінчення 6 місяців безперервної роботи на данному підприємстві. Поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
svetilnik
1 жовтня, 2010 - 15:17
работник может взять ежегодный отпуск частями, но основная его часть не должна быть менее 14 календарных дней
Зоряна Іванівна
Зображення користувача Зоряна Іванівна.
6 жовтня, 2010 - 09:30
Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, может ли сотрудник взять отпуск, если он отработал на предприятии пять с половиной месяцев?