5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
ludabest@i.ua
26 травня, 2011 - 16:45
Добрый день! Подскажите, какая ответственность за несвоевременную подачу в центр занятости отчетов 3-ПН, 5-ПН? И какой может быть штраф? Спасибо!
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
27 травня, 2011 - 10:46
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI ( набрав чинності з 01.01.2011 року), внесено зміни та доповнення до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: статтею 35 ЗаконуУкраїни «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено обов'язкове подання до центру зайнятості в установленому порядку відомостей про прийняття на роботу працівників (звіт за формою № 5-ПН), а статтею 38 - встановлено відповідальність роботодавця, за несвоєчасне подання або неподання цих відомостей. За порушення зазначених вимог законодавства встановлена адміністративна відповідальність, яка передбачена статтею 165-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема: "Порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання визначених Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відомостей, подання недостовірних відомостей про використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття – тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". Щоб уникнути адміністративної відповідальності раджу керівникам підприємств, установ та організацій на обовязково своєчасно подавати до центру зайнятості звіти про прийнятих працівників за формою № 5-ПН. Форма має бути складена щодекадно за періоди: з 1 до 10, з 11 до 20, з 21 по останнє число звітного місяця і подається не пізніше 3-го дня після закінчення звітної декади. Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII підприємства, установи і організації незалежно від форми власності повинні у повному обсязі подавати інформацію про прийнятих працівників до центрів зайнятості згідно форми №5-ПН «Звіт про прийнятих працівників». Цією ж статтею Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII передбачено, що підприємства, установи й організації, незалежно від форми власності та господарювання повинні при наявності вакансій у повному обсязі подавати центрам зайнятості «Звіт про наявність вакансій» за формою №3-ПН.
metallkunde
27 травня, 2011 - 23:24
за не подання 3-ПН поки що штрафів не написали?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
30 травня, 2011 - 14:00
Адміністративним законодавством (Кодексом України про адміністративну відповідальність) не передбачено відповідальності за неподання Звіту про наявність вакансій (форма 3-ПН).
SERGEY
17 серпня, 2011 - 17:42
Підкажіть будьласка чи подавати 5пн в ЦЗ на практикантів ВНЗ