8 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
ludabest@i.ua
14 березня, 2011 - 17:29
Добрый день! Подскажите пожалуйста, можно ли отозвать работника из БЕСПЛАТНОГО отпуска? Спасибо.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
15 березня, 2011 - 12:02
В статті 12 Закону України "Про відпустки " зазначено відкликання з щорічної відпустки. Про відкликання з відпустки без збереження заробітної плати в законодавстві нічого не сказано.
ludabest@i.ua
15 березня, 2011 - 17:28
Значит, я могу отозвать работника из отпуска? Спасибо.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 березня, 2011 - 12:29
Законом України «Про відпустки» передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати: відпустки, що надається працівникові в обов’язковому порядку та відпустки, що надається за згодою сторін (роботодавця та працівника). У випадку надання відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін, пропоную за необхідності домовитися роботодавцю і працівнику на переривання такої відпустки, тобто закінчення її раніше встановленого терміну.
ludabest@i.ua
15 березня, 2011 - 17:27
Что значит договориться? И как это отразить в приказе? Спасибо.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 березня, 2011 - 17:37
Домовитися у цьому випадку означає: працівник пише заяву про закінчення наданої йому відпустки без збереження заробітної плати раніше установленого наказом терміну, а роботодавець видає на підставі заяви відповідний наказ.
ludabest@i.ua
15 березня, 2011 - 17:47
Понятно. Большое спасибо!
metallkunde
15 березня, 2011 - 21:20
Закон Украины "Об отпусках" не предусматривает отзыв из отпуска без сохранения заработной платы. Прошу прокомментировать экспертов: Можно ли в таком случаи, протабелировать работника в те дни, когда он выйдет на работу во время отпуска без сохранения зп, и оплатить эти дни согласно табеля ? Насколько законны такие действия? Спасибо. P.S. Проще "что-нибудь" сделать с приказом на предоставление отпуска, чем отменить законно отпуск без сохранения зп. Особенно, этот вопрос возникает, когда работник заболевает во время такого отпуска....и почему ему не оплачиваются дни и.т.д.