...
Реєструйся

Підприємствам дозволять погашати зарплатні борги майном


Фонд державного майна розробив механізм, що дозволяє держпідприємствам, що не підлягають приватизації, погашати борги із заробітної плати за рахунок продажу непрофільного майна.

Відповідний законопроект з’явився після указу президента про погашення заборгованості із зарплати і направлений на схвалення в профільні міністерства і відомства віце-прем’єром Сергієм Тігіпком.

Законопроектом передбачається, що господарські організації, що знаходяться на балансі об’єктів держвласності, які не підлягають приватизації , зможуть продавати майно, яке внесено до їх статутного капіталу.

У пояснювальній записці ФДМ відзначає, що продаж майна, яке перебуває на балансі підприємства, «може виявитися єдиним джерелом коштів для погашення боргів із зарплати». При цьому підприємству буде дозволено реалізувати тільки власність, яка «не має суттєвого впливу на його господарську діяльність».

Керуючі підприємствами відомства зможуть дозволити продаж майна тільки в тому випадку, якщо виручені кошти будуть спрямовані виключно на погашення боргів із зарплати. Однак у документі не прописані критерії, щодають змогу визначити категорію майна, а також не вказані органи, які проводитимуть його оцінку.

Джерело: job.ukr.net