...
Реєструйся

Підвищення комунальних тарифів: реальність чи провокація?


У 2011 році середні витрати кожної української сім’ї на комунальні послуги зростуть на 1700 грн. Такий висновок днями зробили в Національному форумі профспілок України. Ці розрахунки було зроблено на підставі офіційної інформації про плани уряду щодо підвищення тарифів на тепло на 35% з 1 січня, на 50% на газ з 1 квітня, на електроенергію – на 100% із квітня і на 39% з 1 серпня.


При цьому, як стверджує голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук, підвищення соціальних виплат в бюджеті поточного року фактично заморожено, а перспектив зростання зарплат та кількості робочих місць в Україні в профспілках також не бачать.
М.Якібчук також вказав на те, що малозабезпеченим українцям не варто розраховувати і на механізм комунальних субсидій, який в уряді називають компенсаційним засобом при підвищенні тарифів, оскільки, за даними профспілок, житлові субсидії отримує лише третина тих, хто за ними звертається.

У Кабміні ж, за сьогоднішніми повідомленнями ЗМІ, інформацію про триразове подорожчання комунальних послуг назвали провокацією. “На сьогодні факт – лише те, що з 1 січня на 35% подорожчало тепло, все інше – провокація”, – підкреслив прес-секретар Прем’єра Віталій Лук’яненко. Джерело в керівництві Національної комісії з регулювання електроенергетики повідомило: питання підвищення цін на газ і електроенергію для населення не розглядається.

Джерело: ligazakon.ua