...
Реєструйся

Підвищення пенсійного віку


Доброго дня, шановні відвідувачі нашого сайту! Дозвольте відрекомендуватися: редактор сайту Анастасія Постернак. Сподіваюся, цей інформаційний ресурс буде цікавим і корисним для вас (і не лише з професійного погляду). Пропоную ділитися на форумі думками з найрізноманітніших тем, обмінюватися потрібною колегам інформацією, порадами.

Мене особисто дуже зацікавила тема пенсійного віку…

За словами директора Аналітично-дорадчого центру “Блакитна стрічка” Програми розвитку ООН Марчіна Свєнчіцкі, Україна має найменший пенсійний вік у світі: 60 років – для чоловіків та 55 років – для жінок. При цьому, якщо українські чоловіки перебувають на пенсії приблизно стільки ж, скільки і в інших країнах – 3,5 року на кожні 10 відпрацьованих, то українські жінки у цьому відношенні встановили абсолютний світовий рекорд. На кожні 10 років роботи, враховуючи всі декретні та інші відпустки, перебувають пізніше на пенсії у середньому 7,1 року.
У Великобританії на кожні 10 років роботи жінок їм припадає тільки 5,8 року на пенсії, в Угорщині – 4,9, Німеччині – 4,6, Польщі – 5,5, США – 3,8, Японії – 5,1 року.

“Якщо не змінити пропорцій між терміном життя, проведеним за роботою, та терміном життя, проведеним на пенсії, українських жінок і чоловіків у старості очікують злидні”, – пояснив експерт.

У середньому українські жінки на пенсії перебувають 25 років, в той час як британки – 23 роки, німкені – 21, польки – 22, словачки – 18, американки – 18 років.

На його думку, оптимальний варіант – підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок до 65 років, але поступово, по півроку на кожен календарний рік впродовж 10 років для чоловіків та 20 – для жінок.
Свєнчіцкі наголосив, що без радикальних реформ пенсійної системи майбутні пенсіонери потраплять у набагато гіршу ситуацію, ніж нинішні, і якщо середня пенсія у 2009 році становила 40% від середньої заробітної плати, то у 2050-му становитиме тільки 28%.

Цікаво, чи можна в країні, де більшість бідні і через це злі, намагатися проводити такі реформи?
Чи навпаки – поки не впровадимо ці реформи, так і будемо бідними?