...
Реєструйся

Після кризи зарплата може стати ще меншою – координатор МОП в Україні


Заробітна плата може знизитися ще більше під час виходу з кризи і відновлення економіки, ніж у кризові часи. Про це під час прес-конференції, присвяченій новій доповіді Міжнародного бюро праці, сказав національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Василь Костриця.

Під час виходу з кризи заробітна плата може знизитися ще більше, ніж під час її. Якщо економіка почне працювати, щоб знову забезпечити споживання і прибуток капіталу, не обов’язково може бути підвищення заробітної плати. Ми повинні бути до цього готовими. Уряди і міжнародні інституції, організації повинні бачити для себе відновлення економіки у створенні робочих місць … Уряди, щоб уникнути бідності, безумовно, повинні стимулювати додаткову соціальну допомогу. Але ці заходи бюджетного втручання не повинні стимулювати роботодавців не збільшувати зарплату. А ця тенденція популярна в пострадянських країнах “, – зазначив В.Костриця.

Також він додав, що європейська практика свідчить про соціальні дії урядів. “Це підкреслює активність і необхідність урядів у визначенні мінімальної заробітної плати. У більшості країн саме заробітна плата формує 50% податків або 50% ВВП. Вона стимулює економічний розвиток країни через споживання”, – сказав національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україну.

Джерело: ubr.ua