Пенсійну реформу прийнято. Пенсійний вік і стаж підвищено


Дива не сталося. Під покровом ночі (о 01:33 8 липня) Верховна Рада таки прийняла урядову версію Закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", віддавши "за" 248 карток народних депутатів. Ні опір профільного Комітету з питань пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, який повністю перекроїв законопроект № 7455, на базі якого приймався Закон, ні опір опозиційних депутатів, які змусили голосувати до півночі, на рішення більшості парламенту не вплинуло.

 

Пенсійний вік для жінок, народжених після 1 березня 1961 року, підвищено з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 вересня 1956 по 1 березня 1961, пенсійний вік буде підвищуватися на півроку. Тобто, народжені з 1 вересня 1956 по 28 лютого 1957 вийдуть на пенсію в 55,5 років, з 28 лютого 1957 року по 1 вересня 1957 — в 56 років, і так далі.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, буде підвищено з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 років, для жінок — з 20 до 30 років.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії. Особі, яка набула права на пенсію за віком, але по його досягненні виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія буде збільшена на 0,5% — за кожний повний місяць страхового стажу на пенсії до 60 місяців, і 0,75 % — після 60 місяців.

Пенсію народного депутата, держслужбовця, судді, наукового співробітника і деяких інших "спеціальних категорій" пенсіонерів чоловіки, які народилися після 31 грудня 1955 року, зможуть отримати по досягненні 62 років, жінки — з віку, зазначеного вище.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугою, для всіх категорій військовослужбовців, а також прокурорів і слідчих буде підвищено з 20 до 25 років. Причому якщо першим таке підвищення розтягнуто на 10 років, то для прокурорів підвищення піде відразу.

Максимальний розмір пенсії буде обмежений 10 прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб (на сьогодні — 7640 грн.).

Закон, у разі його підписання Президентом, вступить в силу 1 вересня 2011 року.

Таким чином, пенсійна реформа була прийнята практично в тому ж варіанті, що її запропонував уряд і схвалили у першому читанні народні депутати. Поправки, які все ж були внесені, в більшості своїй є технічними і на сутність реформи не впливають.

Повний список депутатів, що голосували "за" Пенсійну реформу

Джерело: news.ligazakon.ua

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень