Реєструйся

Пенсію за заслуги планують виплачувати і пенсіонерам місцевого значення


Пропонується поширити право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною на всіх осіб, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 1097 про внесення змін до статті 1 Закону про пенсії за особливі заслуги перед Україною – щодо персональних пенсіонерів місцевого значення.

Чинним законодавством передбачено право на пенсію за особливі заслуги перед Україною тільки для персональних пенсіонерів союзного і республіканського значення.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що станом на 1 січня 1992 року в Україні було 48766 персональних пенсіонерів місцевого значення. Серед них 80% мали державні нагороди: ордени СРСР, почесні звання, державні премії, були депутатами Верховної Ради СРСР і УРСР, депутатами 4-х і більше скликань місцевих рад, чемпіонами Олімпійських ігор, світу та Європи. На всіх них сьогодні поширюються положення статті 1 Закону про пенсії за особливі заслуги перед Україною, і така пенсія їм вже призначена.

Щодо інших персональних пенсіонерів місцевого значення – вони також удостоєні державних нагород, але більш низького рівня – медалей Ветеран праці, За доблесну працю, Захисник Вітчизни і т.п., Почесних Грамот і Грамот Ради Міністрів УРСР. При призначенні персональних пенсій їх заслуги визначалися багаторічною і сумлінною працею у сфері госпдіяльності, науки і освіти, охорони здоров’я та культури, захисту Вітчизни. Тобто, вони мають заслуги, про які якраз і йдеться в преамбулі зазначеного Закону.

Таким чином, Комітет зазначив, що логічним і послідовним є поширення права на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною на всіх осіб, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії – незалежно від того, були вони союзного, республіканського чи місцевого значення.

Джерело: сайт Верховної Ради.