...
Реєструйся

Переведення працівника на неповний робочий день у звязку з інвалідністю


Доброго дня!

Допоможіть, будь ласка, розібратися в такому питанні: працівник працює в установі понад 20 років на 1 ставку діловода та на 0,25 ставки друкарки за сумісництвом. Щойно отримав інвалідність за 3 групою “загальне захворювання”. У довідці МСЕК та програмі реабілітації вказано, що може працювати на посаді діловода з неповним робочим днем або з додатковим вихідним днем.

Підкажіть, будь ласка, чи правильно я розумію: 1) відповідно до поданої довідки та програми роботодавець має перевести працівника на неповний робочий день за основною посадою діловода; 2) звільнити від роботи за сумісництвом на 0,25 ставки друкарки.

Мене бентежить те, що у  КЗпП зазначено: “Стаття 172. Застосування праці інвалідів. У випадках, передбачених законодавством, на власника або уповноважений ним орган покладається обов’язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці”. 

Прописано, що “на їх прохання”. Посилаючи на це, працівник не бажає зменшення 1 ставки та звільнення від 0,25 ставки за сумісництвом. І, відповідно, заяву на переведення з 1 на 0,9 ставки діловода та звільнення від роботи за сумісництвом писати не бажає.

Розмовляючи з ним, я зазначила, що основними є висновки МСЕК, що випливають зі стану здоровя. Він апелює, що роботі це не завадить.

Чи правомірним буде, без заяви працівника, його переведення з 1 ставки на 0,9 (чи може 0,95???) та звільнення від роботи за сумісництвом  лише на підставі довідки МСЕК та програми реабілітації – лише наказом роботодавця? Чи маємо попередити його за 2 місяці та перевести з 25.09.2017? Чи, власне, перевести одразу ж з дати присвоєння інвалідності – з 25.07.2017?

Дуже дякую за відповідь!!!

Матеріали до теми


Як наймати штат, коли всі хочуть працювати віддалено, а вам потрібні працівники в офісі?
Хоч дистанційна робота є дуже популярною, деякі компанії все-таки хочуть наймати працівників для роботи в офісі. Це може бути пов’язано ...
Чи подавати повідомлення до органів ДПС про прийняття учня на виробничу практику?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Чи потрібно повідомляти ДПС про прийняття працівника на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості?
Так, потрібно. Організація та проведення громадських робіт здійснюються на підставі договору про організацію і фінансування громадських робіт, який укладається між центром зайнятості та роботодавцем ...
Встановлення випробувального терміну під час прийняття на роботу осіб з інвалідністю
При прийнятті на роботу не встановлюються випробування для осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертної комісії ...