...
Реєструйся

Перший форум друзів нового журналу


26 листопада у Києві відбувся семінар для спеціалістів з охорони праці на тему «Позиція роботодавця та декларативний метод контролю». Організатор – редакція журналу “Охорона праці і пожежна безпека”  (Видавничий дім «МЕДІА-ПРО»).

Видавничий дім «МЕДІА-ПРО» нещодавно розпочав випуск нового професійного журналу «Охорона праці і пожежна безпека». Як засвідчила перша реакція читацької аудиторії, ринок сприйняв нове видання загалом схвально.

   

        Учасники семінару

І ось 26 листопада видавництво організувало в Києві перший семінар для спеціалістів з охорони праці, який фактично став публічною презентацією нового журналу.

Тему семінару «Позиція роботодавця та декларативний метод контролю» підказали самі майбутні читачі журналу ще в жовтні. Проте коло обговорюваних учасниками цього професійного зібрання питань було значно ширшим і фактично охоплювало основні проблеми, які змушені щодня самотужки вирішувати фахівці з охорони праці на своїх підприємствах.

Місце для проведення семінару – столичний Будинок вчителя – було обрано досить вдало. Історичний дух державотворення, яким дихали стіни Великого залу старовинної будівлі, неминуче надавав доповідям і дискусії певної урочистості.

Загалом у семінарі взяли участь понад 200 фахівців з охорони праці з різних регіонів України. Таке широке представництво, а також висока активність слухачів протягом усього семінару свідчила про їхню значну потребу в професійній інформації, задовільняти яку й покликаний новий журнал.

     Реєстрація учасників семінару

Після відкриття семінару до присутніх звернувся головний редактор нового видання Сергій Пономарьов. В своєму короткому виступі він ознайомив слухачів із задачами та вельми амбітними планами розвитку журналу й закликав спеціалістів з охорони праці до активної участі в підготовці його номерів.

Першою із запрошених для виступу на семінарі експертів виголосила свою доповідь представник регулятора ринку – головний спеціаліст відділу охорони праці Держгірпромнагляду України Тетяна Горюн. Лейтмотивом її доповіді на тему «Безпечна праця – єдиний шлях до підвищення прибутковості підприємств» була думка про те, що фінансування заходів з охорони праці зовсім не протирічать отриманню підприємством прибутку, як досі звикли вважати. Навпаки, роботодавець, вкладаючи кошти в безпеку праці, таким чином підвищує ефективність роботи компанії та отримує збільшення прибутків. Слова Тетяни Михайлівни змусили замислитися багатьох слухачів і викликали чимало запитань на її адресу, на які вона з готовністю відповіла.

                                                    

                                          Держгірпромнагляд України на семінарі представляла Тетяна Горюн

Мабуть, нікого із слухачів не залишив байдужим пасіонарний виступ ветерана державного нагляду, академіка Міжнародної академії безпеки життєдіяльності Станіслава Полянського на тему «Про нові підходи до проблеми забезпечення безпеки праці». Змалювавши картину незадовільного стану безпеки праці в Україні, він закликав присутніх звільнитися від застарілих стереотипів і перебудувати систему охорони праці на цілком нових, сучасних засадах.

                                                    

                                                              Виступає Станіслав Полянський

Великий інтерес слухачів викликала доповідь начальника відділу охорони праці Миколаївського глиноземного заводу Валерія Поліковського. Ця служба заслужено вважається однією з найкращих серед підприємств України, і Валерій Григорович залюбки поділився з присутніми досвідом її створення та діяльності, детально відповівши на їхні численні запитання.

                                                   

                                                    Дуже уважно учасники семінару вислухали виступ
                                            Валерія Поліковського з Миколаївського глиноземного заводу

Цікавою виявилася проблемна доповідь начальника відділу Територіального управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області Олександра Калашнюка «Досвід апробування декларативного методу контроля охорони праці на підприємствах Вінницької обл.». За словами Олександра Петровича, цей досвід поки що був негативним – незважаючи на те, що декларативний метод полегшує долю підприємців.

Слухачі буквально атакували пана Калашнюка безліччю запитань зі сфери державного нагляду. Таким чином знову було засвідчено велику потребу читачів журналу в спілкуванні з урядовцями з проблематики охорони праці. Безсумнівно, такі зустрічі під егідою журналу слід зробити постійними.

                                                       

                                   Олександру Калашнюку дісталося найбільше запитань слухачів

Мабуть, найбільш цікавим для учасників виявився вільний обмін думками, на який організатори семінару виділили понад годину часу. Творча дискусія засвідчила наявність у багатьох наших читачів цінного досвіду та цікавих ідей у сфері охорони праці. І саме такою скарбничкою ідей, думок і досвіду має бути новий журнал «Охорона праці і пожежна безпека». Зараз працівники редакції видання обробляють запитання слухачів семінару, щоби підготувати відповіді на них на сторінках журналу.

Працівники видавничого дому «МЕДІА-ПРО» постаралися зробити семінар ефективним і таким, що надовго запам’ятається його учасникам. Усім слухачам вручили пакети професійних документів і літератури. Було проведено анкетування учасників семінару, а потім за номерами анкет пройшла цікава лотерея, призами якої стали необхідні в роботі інформаційні матеріали.

Отже, завдяки семінару початок життєвого шляху нового журналу виявився публічним і яскравим. Видання заявило про себе на повний голос і відразу набуло чимало друзів. Побажаймо ж журналові, щоби їх коло дедалі ширшало.

Сергій Іваницький