...
Реєструйся

ПФ: на вартість безкоштовного форменого одягу слід нараховувати єдиний внесок


Листом від 13.01.2012 р. № 915/03-20 Пенсійний фонд роз’яснив особливості нарахування єдиного внеску на вартість форменого одягу.


Так, держорган нагадав, що згідно з п.2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу, який може використовуватися поза робочим місцем та залишається в особистому постійному користуванні, відноситься до фонду додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Оскільки ж базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ і організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, то вартість форменого одягу, який безкоштовно надається працівникам, є базою нарахування єдиного внеску.

Водночас ПФ нагадав, що пунктом 5 розділу II Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, передбачено, що відшкодування працівникам витрат на придбання ними спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, в разі невидачі їх роботодавцем, або вартість виданого згідно з діючими нормами спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту не є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.