...
Реєструйся

Планується спростити процедуру оформлення дозволів на роботу іноземців


На розгляді в Кабміні перебуває проект постанови, за умови прийняття якого перелік документів, які подаються іноземцями, буде істотно скорочено. Також передбачається скорочення терміну процедури розгляду документів і т.д.

У Держпідприємництві представники влади та бізнесу обговорили можливість спрощення умов отримання Дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, а також дозволу на тимчасове проживання. Приводом для проведення такої наради стало звернення Німецького економічного клубу в Україні до голови Держпідприємництва Михайла Бродського щодо спрощення умов діяльності іноземних фірм в Україні.

Під час наради представники бізнесу звернули увагу на те, що необгрунтовано багато часу займає вирішення паперових питань при оформленні таких дозволів. Крім того, суб’єкти ринку просять не обмежувати термін дії дозволу на роботу одним роком, а видавати його, наприклад, терміном до трьох років.

Держпідприємництво погодилося з бізнесом, що потрібно скоротити перелік документів, необхідних для отримання такого дозволу. Доцільно також зменшити кількість документів для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні. Представники Держцентру зайнятості розповіли, що сьогодні на розгляді в Кабміні перебуває проект постанови, за умови прийняття якого перелік документів, які подаються іноземцями, буде істотно скорочений.

Також передбачається скорочення терміну процедури розгляду документів до 15 днів (на сьогодні такий термін – 30 днів). Крім того, переглянута процедура продовження дії дозволу. Для цього необхідно буде пред’явити тільки ті документи, в яких відбулися зміни, а не повний пакет (як сьогодні). Продовження дії дозволу здійснюватиметься безоплатно.

На майбутнє ж планується ввести пластикові дозволи (чіпи), які б містили всю необхідну інформацію в електронному вигляді. На сьогоднішній день йде процес накопичення бази даних.

А от представники Державної міграційної служби не взяли участь у нараді, хоча були запрошені Держпідприємництвом.

За підсумками наради заплановано співпрацю для поліпшення умов діяльності іноземних фірм в Україні. Всі пропозиції від суб’єктів ринку будуть оброблені фахівцями Держпідприємництва.

Джерело: Держпідприємництво.