...
Реєструйся

Плату за навчання у ВУЗі зможуть підвищувати протягом навчання


У новій редакції законопроекту про вищу освіту в Україні, підготовленому депутатами фракції Партії регіонів, пропонується дозволити ректорам вузів підвищувати плату за навчання у разі інфляції або збільшення мінімальної заробітної плати, розповів в четвер перший заступник міністра освіти, науки, молоді та спорту Євген Сулима.

Він нагадав, що відповідний законопроект за авторством, зокрема, лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та члена цієї ж фракції Максима Луцького зареєстрований у Верховній Раді. За словами Є. Сулими, над цим законопроектом працювали народні депутати, крім того, свої пропозиції готове внести і Міносвіти.

Він також зазначив, що Кабінет міністрів поки що ще не подавав свій законопроект, що стосується регулювання у сфері вищої освіти України. “У законопроекті (О. Єфремова, М. Луцького – ред.), Який вже зареєстрований у Верховній Раді, пропонується надати можливість протягом року, коли збільшується відсоток інфляції або збільшується мінімальна заробітна плата, що, відповідно, тягне за собою збільшення зарплати викладачів , дати можливість збільшити вузу плату за навчання на зареєстрований відсоток інфляції “, – сказав Є. Сулима.

При цьому він підкреслив, що плата, яку вносять студенти за навчання, повністю покриває собівартість навчання і не більше того. Заступник міністра також відзначив, що ректори українських вузів звернулися до народних депутатів з проханням підтримати цю пропозицію, з тим, щоб на основі прийнятого урядом рішення вузи могли б коригувати оплату за навчання тільки на відсоток інфляції протягом навчального року і лише один раз за навчальний рік.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи не вважає він, що таке нововведення зменшить кількість охочих поступати до українських ВНЗ, Є. Суліма підкреслив: “Ніхто не відміняв державне замовлення”.

Він нагадав, що безкоштовно навчатися у вузах можуть студенти, які мають хороший рівень знань і підготовки та надійшли в рамках державного замовлення. Крім того, за словами заступника міністра, держава надає можливість і отримання кредиту на навчання. Батьки ж тих дітей, які не впевнені в тому, що надійдуть на бюджетну форму навчання, можуть звернутися до вузу за наданням такого кредиту.

Джерело: ubr.ua>