...
Реєструйся

Плюси і мінуси офісних перекурів


З понеділка до п’ятниці кипить офісне життя. У цей період фраза “так, я на перекур” звучить деколи по кілька разів за день. Найчастіше під “перекуром” розуміють як чергову дозу нікотину (“тому що робота нервова”), так і просто невелику перерву хвилин на 5-10. Часті перерви – основний “мотиватор” для продовження роботи або головний “вбивця” продуктивності? У цьому розбирався Lifehacker.

“Плюси” робочого “перекуру”:

+ Короткі перерви як стимулятор: вони роблять вас продуктивніше, допомагаючи переключитися між завданнями і не виснажувати нервову систему.

+ Комунікація як генератор ідей: спілкування з вашими співробітниками, підлеглими і оточуючими вас людьми допомагає знаходити часто несподівані, але відмінні рішення для проблем, над якими ви вже не один день “ламаєте” голову. Крім того, ви можете обмінятися думками і взагалі дізнатися щось нове поза віконця з “чатом” на робочому столі комп’ютера. Дистанційна комунікація хороша, але ніщо – на щастя чи на жаль – не може замінити вам надовго звичайного людського “живого” спілкування.

+ “Рух – це життя:” використовуйте коротку перерву в роботі для розминки, для того, щоб встати і пройтися, зробити кілька вправ для зняття втоми спини і очей. Малорухливий спосіб життя, пов’язаний з офісною роботою, сам по собі нікуди не не дінеться; а починати зміни треба з малого. Хоча б з декількох помахів руками і зайвих 100 кроків вгору по сходинках замість ліфта.

+ Можливість відпочити від “цифрового шуму:” Skype, мобільник, ноутбук, робочі та особисті чати, стрічка новин, нові статуси в соцмережі і картинки в Instagram по 15 годин на добу миготять у вас перед очима?

“Перекур” – можливість все це вимкнути і просто вийти в парк поруч з офісом або хоча б на офісну терасу/балкон/майданчик перед входом. Озирнутися навколо. Побути наодинці зі своїми думками навіть у розпал дня. “Кінець сеансу” (ми ж всі живемо в “підключеному” світі, який ніколи не спить і не дає своїм мізкам повноцінного відпочинку ніколи, за винятком тих 6-8 годин, коли ми спимо).

“Мінуси” таких от перерв, на жаль, зустрічаються набагато частіше:

– “Підемо покуримо:” Власне, щоб виправдати свою назву, в 80% випадків “перекур” означає паління. Забудьте про “легкі” сигарети і свої легені заодно: немає ніякого сенсу в тому, що ви ходите в зал і там займаєтесь на тренажерах, щоб відпрацювати вартість місячного абонемента, якщо ви продовжуєте курити в офісі, “тому що робота нервова. “

– Кофеїн і “енергетики”: Весь час наголошується, що протягом дня варто пити більше чистої води, а не закачувати в свій організм каву упереміш з різними безалкогольними і слабоалкогольними стимуляторами. Кофеїн і “хімія” з банок з усякими “редбулламі,” “ягуарами” і “Бірмікс” не тільки аукнеться вашій печінки і ниркам, а й прискорює виведення рідини з організму, підвищує кров’яний тиск, підсилює ризик розвитку інфарктів та інсультів, знижує загальну ефективність роботи і здатність до концентрації. Роботодавці, які замість кулерів з мінеральною і очищеною водою в своїх офісах продовжують на кожному кроці встановлювати кава-машини і автомати з продажу “банкової енергії”, здійснюють найтяжкіший злочин за ставлення до власних співробітників, який тільки можна уявити.

– “Піду подзвоню:” Встали за комп’ютера – беріть в руки смартфон і знову по колу: пару дзвінків, пару соцмереж, навантаження на очі та інші “бонуси” у комплекті. Часом здається, що відбери в офісного співробітника телефон, до якого він постійно “приклеєний”, – і він/вона просто не знайдуть, чим зайнятися. А навколо життя йде, між іншим.

– Фаст-фуд “на ходу” замість обідньої перерви: Використання “перекурів” для того, щоб “перехопити” на ходу шматок піци, батончик з автомата з усякими “снеками” або незрозумілої готовності хот-дог, за 2-3-5 років такої постійної практики харчування “відгукнуться” вам гастритом, виразкою, хронічними розладами травлення. На вашій роботі не прийнято ходити на обід і робити повноцінну обідню перерву? Кидайте таку роботу і якнайшвидше.

– Плітки та чутки замість спілкування: Чомусь у розумінні офісних співробітників “комунікація” і “спілкування” виглядають найчастіше як плітки про тих, хто працює в сусідньому відділі, як обмін новинами зі світу політики або “скандалами” з ток-шоу і “жовтих ” видань. Задумайтеся, на що ви витрачаєте свій час і до якого рівня поступово “опускаетесь,” якщо ваші “перекури” раптом стали часом для “перемивання кісточок” колегам, начальству і знаменитостям.